poniedziałek, 20 maja 2013

Mały samplerek gotowy!

Mimo, że planowałam szybko uwinąć się z tym haftem, wyszywałam go dłużej niż myślałam. Ale najważniejsze, że skończyłam, a efekt jest bardzo ciekawy.


Ten mały, delikatny wzorek uważam za bardzo udany, a przede wszystkim cieszę się, że nie poległam, jak w pierwszej jego wersji.


 Wzór wydaje się nieskomplikowany, jednak dla mnie trochę problematyczne było wyszywanie serca, ale w końcu wpadłam na pomysł by wyszywać kratki 10 na 10 krzyżyków i to ułatwiło sprawę. Na serduszku widnieje napis ,,Fleur bleue", to ciekawy efekt, że napis ten nie jest wyszyty, ale powstał w miejscu, gdzie prześwituje Aida.

 
WZÓR: od Joasi z Mglistego snu
MATERIAŁ: Aida 20 ct Easy Count
NICI: 1 nić Anchor kolor 1325


 Kolor tej cieniowane nici Anchor jest bardzo ładny. Sam wzór na pewno dobrze wyglądałby również w wersji monochromatycznej.


Po wyszyciu wzoru trochę się obawiałam czy na pewno spierze się krateczka ułatwiająca wyszywanie. Tak jak zapewniał producent udało się bez problemu.


 Kolejny haft gotowy, co by tu teraz wyszyć?

Pozdrawiam!
Ela
2 komentarze:

  1. Bardzo podoba mi się ten samplerek! Szukałam jakiegoś niedużego na początek, bo samplerów jeszcze nie wyszywałam. Chciałabym spróbować. Czy mogę prosić o ten schemat?
    Pozdrawiam, Beata. Mój mail: ulewa111@wp.pl

    OdpowiedzUsuń